Какво представлява семантично ядро?
Семантичното ядро е списък с ключови заявки, които биха се търсили от потребители и които ще се използват за SEO оптимизация. Избраните за сайта фрази трябва да са възможно най-близки по значение, да са подходящи за определени страници. Добре съставеното семантично ядро е ключът към успешната SEO оптимизация, тъй като именно чрез избраните фрази потребителите в Интернет ще намерят вашия сайт по-лесно.
Кой се нуждае от семантично ядро?
Необходимо е да изберете заявки за всеки уебсайт, както търговски, така и информационни проекти, стартъпи, онлайн магазини и др. Струва си да разработите семантично ядро, преди да започнете да създавате сайт, както SEO оптимизаторите казват: „Те танцуват“ от семантичното ядро, а не обратното. Първо трябва да изберете списък с ключови думи и след това, въз основа на него, да разработите структурата на сайта. Изключение правят сайтовете с новини, тук си струва да изберете заявки въз основа на темата на бъдеща статия, които не можете да предвидите предварително.
Къде и кога се използва семантично ядро?
Семантичното ядро се използва за оптимизиране на сайта за избрани ключови заявки. След като сте избрали фразите, от които се нуждаете, да ги разпределите между страниците, страниците трябва да бъдат оптимизирани: напишете компетентни текстове с помощта на ключови думи, мета тагове за заглавие и описание, фрази в заглавия H1-H3, връзки, които включват anchor, бутони при описване на изображения и др.
Видове ключови думи
Разнообразни заявки по честота:
- Високочестотни ключови думи. Те включват най-популярните търсения, които потребителите въвеждат в Интернет. Честотата на подобни заявки е от 10 000 и повече.
Например „недвижими имоти“ – 531565 заявки, „магазин за мебели“ – 438782, това са високочестотни заявки. Насърчаването на високочестотни заявки е много труден и скъп процес. Ето защо, когато компилирате семантично ядро, препоръчваме да използвате възможно най-малко RF заявки.
- Средночестотни ключови думи. Те включват ключови думи с честота до 5000 импресии.
„Мебелен магазин в Пирдоп“ – 629, „ремонт на апартаменти в Симитли“ – 2539, средночестотни ключови думи.
- Нискочестотните заявки са най-малко популярните сред потребителите на Интернет. Честотата на такива заявки е до 300 импресии на месец.
“Ремонт на апартамент до ключ в село Кърналово” – 58, “Онлайн магазин за авточасти за японски автомобили в Гоце Делчев” – 81.
Честотата на ключови думи се вижда в различни приложения.
Естествено, колкото по-висока е честотата на търсене, толкова по-добре, но ще Ви бъде по-трудно.
Имайте предвид, че честотният диапазон може да варира за всяка индустрия.
Търсещата машина Google, стига да знаете как, може да Ви даде подробна информация за това, какво се търси, и какво не.
Обобщение
Можем да кажем, че разработването на семантично ядро не само ще улесни по-нататъшната работа по сайта, а ще направи така, че да насочите енергията на правилното място, към целевата аудитория.